HBO zapowiedziało serial o warszawskim dilerze kokainy [VIDEO]

0 1 860

tot. materiały promocyjne  

„Ślepnąc od świateł” to serial, na który widzowie czekają od kilku lat. Stacja HBO zaprezentowała właśnie pierwszy zwiastun i szczegółowe informacje o produkcji opartej na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Główną rolę w serialu zagra Saful z Dixon37.

 

„Ślepnąc od świateł” w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego opowiada historię Kuby (Kamil Nożyński, Saful), warszawskiego dilera kokainy. To perfekcjonista, który chce mieć nad wszystkim kontrolę.

Także nad swoim przemyślanym wizerunkiem. Jego klientami są celebryci, politycy, hip-hopowcy, biznesmeni i zamożne kobiety. Kuba egzystuje wśród lokalnych gangsterów, którymi dowodzi Stryj (Janusz Chabior).

Obaj mają tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Kuba jest wypalony i zmęczony szybkim życiem. Postanawia kupić dwa bilety do Argentyny w jedną stronę. Wylot jest za tydzień. W tym samym czasie z więzienia po kilkuletnim wyroku wychodzi Dario (Jan Frycz). Losy gangstera starej daty i Kuby nieoczekiwanie się przecinają.

Serial powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka o tym samym tytule. Reżyserem jest Krzysztof Skonieczny.

Za scenariusz odpowiadają Skonieczny i Żulczyk, producentką jest Izabela Łopuch, a za zdjęcia to dzieło Michała Englerta.

W roli głównej pierwszy raz na ekranie zadebiutuje Kamil Nożyński, szerzej znany jako Saful z zespołu Dixon37. Na ekranie towarzyszą mu Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Produkcja będzie liczyła osiem odcinków, w których zostanie pokazanych siedem dni z życia dilera. – „Ślepnąc od świateł’ to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość.

To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem – mówi o projekcie reżyser Krzysztof Skonieczny.

źródło: glam rap

 

Zostaw odpowiedź