Grupa przestępcza zarobiła 76 mln dolarów na sprzedaży cheatów do gier komputerowych

Fot. Skonfiskowane pojazdy, BBC
1 6 131

Jak podaje portal BBC, chińska policja współpracująca z międzynarodową korporacją technologiczną Tencen, rozbiła grupę przestępczą, która zarobiła ogromne pieniądze na sprzedaży „cheatów” do gier komputerowych.

Gang tworzył oprogramowanie do gier multiplayer, dzięki któremu jedni gracze zyskiwali przewagę nad innymi, łamiąc przy tym zasady rozgrywki. Grupa przestępca oferowała cheaty do popularnych gier, w tym m.in. do Overwatch i Call of Duty Mobile.

Według ustaleń śledztwa, gang zarobił 76 milionów dolarów, czyli ponad 299 milionów złotych. W trakcie operacji służbom udało się zabezpieczyć mienie o wartości 46 milionów dolarów, w tym kilka luksusowych pojazdów m.in. takich marek jak Lamborghini, Ferrari, McLaren, Rolls-Royce, Mercedes i BMW.

Oprogramowanie było sprzedawane przez stronę online i można było je zakupić niemal na całym świecie. Subskrypcja kosztowała od 10 dolarów za dzień do 200 dolarów za miesiąc.

W trakcie działań w miejscowości Kunshan, niedaleko Szanghaju, zatrzymano 10 podejrzanych. Policja zaznacza, że jest to największe tego typu śledztwo. Zagraniczne media nie podają informacji na temat zarzutów, jakie postawiono członkom gangu, oraz jakie wyroki im grożą.

 

Źródło BBC
1 komentarz
  1. Vincent mówi

    Znajomy również czitował w Quake 2. Był administratorem serwera, więc dla niego to była bułka z masłem. Ale w Quake`a go lałem.

Zostaw odpowiedź