Grupa handlująca „podróbkami” rozbita

0 982

Wielotygodniowa praca operacyjna funkcjonariuszy do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy, przyniosła efekt w postaci zatrzymania na gorącym uczynku trzech osób, które w jednej z miejscowości pod Mińskiem Mazowieckim ulokowały swój magazyn, w którym handlowały odzieżą z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych firm. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm oszacowali straty, jakie mogliby ponieść na kwotę 3,5 miliona złotych. Cała trójka usłyszała zarzuty.

 

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy od kilku tygodni rozpracowywali firmę, która w internecie handlowała podrabianą odzieżą i kosmetykami. Ich skrupulatna praca operacyjna przyniosła efekt w postaci zatrzymania trzech osób na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Policjanci zlokalizowali miejsce, w którym dochodziło do nielegalnego handlu.

W jednej z miejscowości w gminie Mińsk Mazowiecki operacyjni weszli na posesję, gdzie w jednym z budynków ujawnili magazyn z odzieżą, kosmetykami i obuwiem. Wszystkie produkty oznaczone były znakami firmowymi znanych światowych marek lub były przygotowane do nielegalnego oznaczenia.

Cały towar został zabezpieczony. Przejęto także sprzęt komputerowy, który służył do sprzedaży ubrań i kosmetyków w internecie. Trzy osoby będące na miejscu policyjnej akcji zostały zatrzymane. Są to dwaj mężczyźni w wieku 32 i 37 lat oraz 23-letnia kobieta. Wszyscy są mieszkańcami gminy Mińsk Mazowiecki.

Śledczy zajmujący się tą sprawą dzięki zgromadzonemu materiałowi dowodowemu, przedstawili całej trójce zarzut wprowadzania do obrotu towarów oznaczonych podrobionymi znakami firm znanych marek, czyniąc sobie z tego stałe źródło utrzymania. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec trójki podejrzanych dozór policji.

Zostaw odpowiedź