Gigantyczny przemyt udaremniony. Blisko 5 ton narkotyków w rękach policji

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja
0 1 864

Jak donoszą zagraniczne media, niderlandzkie organy ścigania przechwyciły ogromną ilość narkotyków, której wartość jest liczona w setkach milionów euro.

Cała sprawa ma początek 24 grudnia, kiedy w Rotterdamie policja zatrzymała mężczyznę, który przewoził 35 kilogramów kokainy. Straż Graniczna wcześniej zauważyła podejrzanego, gdy opuszczał port z dwiema wypełnionymi torbami sportowymi.

Trzy dni później przeprowadzono kolejną realizację. Tym razem funkcjonariusze zabezpieczyli 30 toreb z narkotykami o łącznej wadze ponad 1,1 ton. Kokaina znajdowała się w kontenerze z mrożonymi owocami wysłanymi z Brazylii oraz w drugim transporcie z ekwadorskimi bananami.

Pierwszego stycznia 2023 roku skonfiskowane kolejne 540 kg kontrabandy i zatrzymano 6 podejrzanych.

Największą ilość narkotyków przechwycono 3 stycznia. Na statku z Ameryki Południowej zabezpieczono kilka kontenerów. W dostawie z Ekwadoru ujawniono 350 kg kokainy, kolejne ładunki 950 kg oraz 1700 kg pochodziły z Chile i były ukryte w dwóch oddzielnych przesyłkach.

Łącznie na przełomie 2022 i 2023 roku niderlandzkie służby skonfiskowały 4726 kilogramów kokainy i zatrzymały 34 podejrzanych. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na 354 mln euro.

Źródło: nltimes.nl

Zostaw odpowiedź