Gangsterskie porachunki w Wielkopolsce. W centrum miasta porwali mężczyznę

Fot. zdjęcie podglądowe
0 4 843

Szybkie i zdecydowane działanie leszczyńskich policjantów oraz prokuratury przerwało groźną serię zdarzeń związanych z porachunkami pomiędzy dwoma grupami młodych osób z terenu powiatu kościańskiego oraz leszczyńskiego. Czwórka mężczyzn, którym zarzucono dopuszczenie się najcięższych przestępstw trafiła do aresztu. W tle sprawy są wzajemne rozliczenia i narkotyki.

O porwaniu na jednej z ulic Leszna pod koniec maja br. zaalarmował Policję przypadkowy świadek. Pobity i skrępowany młody mężczyzna miał zostać wrzucony do bagażnika wiśniowej mazdy, która odjechała w nieustalonym kierunku. Informacja postawiła na nogi leszczyńskich policjantów, którzy przystąpili do intensywnych czynności.

Dość szybko potwierdzono, że na starówce doszło do brutalnego rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Sprawcy posługiwali się gazem. Jeden z zaatakowanych mężczyzny zdołał uciec napastnikom, drugi – mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, został siłą wrzucony do pojazdu.

W działania pościgowe zaangażowano znaczne siły policyjne. Brutalność ataku oraz zuchwałość sprawców, którzy działali w biały dzień w centrum miasta wskazywała, że szybkość działania funkcjonariuszy może decydować o życiu i zdrowiu ofiary.

Prowadzone czynności doprowadziły kryminalnych na jeden z MOP-ów przy trasie S5, gdzie namierzono napastników oraz ich pojazdy. Dynamiczna akcja zakończyła się zatrzymaniem trzech młodych mieszkańców powiatu kościańskiego w wieku 19, 21 oraz 22 lat wraz z towarzyszącą im kobietą.

Kolejny wpadł w ręce funkcjonariuszy na terenie powiatu kościańskiego – to 21-latek, również wywodzący się z tego terenu. Mimo młodego wieku zatrzymani posiadają już notowania w policyjnych kartotekach m.in. za przestępstwa narkotykowe czy przeciwko mieniu.

Sprawcy szybko wyjawili, że porwanego mężczyznę po pobiciu oraz pozbawieniu garderoby pozostawili na terenie poligonu wojskowego w rejonie Gronówka. Półnagi o własnych siłach dotarł do swojego mieszkania w Lesznie.

Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesznie czynności pozwoliły ustalić, że motywem działania sprawców były wzajemne porachunki dwóch grup, a ich tłem są środki odurzające, które policjanci zabezpieczyli w trakcie przeprowadzonych przeszukań. Sprawa ma charakter wielowątkowy, dlatego śledczy będą analizować szerokie spektrum działalności przestępczej zatrzymanych.

Podejrzanym przedstawiono zarzuty popełnienia szeregu przestępstw m.in. rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności oraz gróźb karalnych. Na wniosek prokuratury wszyscy stanęli przed leszczyńskim sądem, który zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za zarzucone czyny grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło policja.pl
Zostaw odpowiedź