Gangster „Małpa” namierzony przez „łowców cieni”

fot.pixabay
0 10 206

43-letni Grzegorza K. ps. „Małpa”. To jeden z bossów średniego pokolenia stołecznego podziemia kryminalnego.

W 2017 r. był jednym z 39 zatrzymanych w czasie największej w historii stołecznej policji operacji przeciwko gangsterom.

Usłyszał zarzuty udziału w obrocie 10 kg heroiny, co najmniej 8,5 kg mefedronu oraz trzema litrami płynnej amfetaminy. Śledczy z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga skierowali do sądu wniosek o aresztowanie „Małpy”.

Gangster jednak przedstawił sądowi zaświadczenie mające dowodzić, że jest zbyt poważnie chory, aby trafić do aresztu. Sąd dał wiarę dokumentacji poświadczonej przez biegłego lekarza. „Małpa” odzyskał wolność i zniknął. W grudniu 2018 r. prokuratura wydała za nim list gończy.

„Łowcy cieni” wkroczyli do akcji w maju. Kilka miesięcy szczegółowych ustaleń, analiz i sprawdzeń przyniosły efekty. Okazało się, że poszukiwany często zmieniał miejsce przebywania.

Ukrywał się głównie na terenie woj. mazowieckiego. Aby zmylić policjantów zmienił sposób ubierania oraz swój wygląd. Nic mu to nie pomogło, ponieważ „łowcy cieni” ustalili miejsce jego przebywania i te informacje przekazali policjantom z Wydziału w Częstochowie Zarządu w Katowicach CBŚP.

Grzegorz K. został zatrzymany 18 października na parkingu przy jednym z centrów handlowych. Zaskoczony widokiem funkcjonariuszy nie stawiał żadnego oporu.

Źródło: policja.pl / Portal TVP.INFO

Zostaw odpowiedź