Gangster był poszukiwany przez 10 lat. Wiedział, że musi uciekać

Fot. zatrzymanie podejrzanego, policja
0 5 750

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie przeprowadzili realizację sprawy poszukiwawczej za 40-letnim mężczyzną na terenie powiatu pułtuskiego.

Policjanci z wydziału kryminalnego z Woli zajmujący się poszukiwaniami osób prowadzili czynności operacyjne w związku z wydanym przez Prokuraturę Okręgową w Opolu listem gończym za 40-letnim mężczyzną. Był on poszukiwany w celu odbycia kary tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież mienia znacznej wartości na terenie Polski, jak i innych państw.

Z informacji, które posiadali policjanci wynikało, że był on wcześniej notowany i karany za różne przestępstwa oraz przebywał w zakładzie karnym, który ostatni raz opuścił 10 lat temu. Kryminalni wiedzieli, że mężczyzna miał świadomość, że jest poszukiwany. Sprawdzali każdy trop, prowadzili żmudne czynności operacyjne, wiedzieli również, że mężczyzna planuje ukryć się przed organami ścigania za granicą.

Policjanci po wykonaniu szeregu czynności w tej sprawie, analizie zgromadzonego materiału operacyjnego wiedzieli, że poszukiwany jest na terenie kraju i wytypowali miejsce, gdzie przebywał. Z uwagi na charakter sprawy do działań zostali włączeni policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie.

Wcześnie rano udali się do miejscowości na terenie powiatu pułtuskiego i  rozpoczęli realizację.  40-latek został zatrzymany i doprowadzony do wolskiej komendy. Po wykonaniu czynności mężczyzna trafił do aresztu śledczego do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź