Gangi z Los Angeles zjednoczyły się w marszu po zabójstwie Nipsey Hussle’a

fot. TMZ
0 5 394

Zastrzelony 31 marca raper Nipsey Hussle, nazajutrz miał spotkać się też z oficerami LAPD, by porozmawiać o tym, jak walczyć z przemocą gangów i jak chronić od niej dzieci.

Morderstwo Rapera opłakują równocześnie Crips, Bloods, gangi latynoskie i policja Los Angeles – takie zjawisko to niecodzienny widok.

Nie zdarza się też, by zwaśnione gangi i osoby skonfliktowane często od kilkudziesięciu lat poszły wspólnie w marszu – a tak wydarzyło się w ubiegłym tygodniu. Ku pamięci Nipa ruszył największy pokojowy marsz gangów od czasu zamieszek w LA w 1992 roku!

„Nipsey, zobacz co zacząłeś! 60’s, Hoovas, ETG’s, FTG, VNG, Bounty Hunters, Mona Parks, Brims, Piru, Bloods, Crips, Gangstas, NH’s, Deuce’s. Te ekipy w jednym budynku to ogromna moc. Próbujemy użyć naszej mocy by zjednoczyć miasto. Modlę się, że zostaniemy na tej pozytywnej ścieżce” – czytamy na profilu jednego z nich.

Liderzy gangów z Compton, Watts, L.A. i Inglewood spotkali się w czwartek, by ustalić zawieszenie broni, a w piątek w Crenshaw wspólnie poszli w marszu, nawołując po swoich stronach do zaprzestania przemocy – marsz rozpoczął się od osiedla Nipseya a skończył pod jego sklepem Marathon Store, gdzie spędził swoje ostatnie chwile.

Organizator marszu Big U nawiązując do tragicznych śmierci powiązanych z ulicznymi konfliktami czy rapowymi beefami dodaje: „Nipsey był pierwszym artystą z L.A., który zmarł w taki sposób. On nie miał z nikim konfliktu!”

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się na stadionie Staples Center, a 21 000 darmowych biletów (ograniczonych ilościowo) rozeszło się w ciągu 20 minut. „Victory Lap” wróciło też do czołówki list sprzedaży, wskakując na 2 miejsce Billboardu (66 tys. sprzedanych płyt w ciągu tygodnia) tuż za głośnym albumem Billie Eilish.

źródło: Popkiller.pl https://www.popkiller.pl/2019-04-10%2Cgangi-z-la-jednocza-sie-w-marszu-po-smierci-nipsey-husslea?fbclid=IwAR3iCBiZa0JNq8lTXUMN4fKiDpkvtN_nbJ71zzfActKgrN5bsW3RXBrXVus

Zostaw odpowiedź