Gang sutenerów ściągał do Polski kobiety z Ameryki Południowej (VIDEO)

fot. policja.pl
0 3 899

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. Jej członkowie do pracy w agencjach towarzyskich sprowadzali młode kobiety z Ameryki Południowej.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy wsparciu funkcjonariuszy z innych jednostek przeprowadzili we wtorek 15 października akcję zatrzymania osób podejrzanych o handel ludźmi.

Zatrzymano łącznie 13 osób – kobiet i mężczyzn w wieku od 21 do 57 lat.  Na podstawie materiałów dowodowych przedłożonych prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zatrzymanym zostały przedstawione zarzuty czerpania korzyści finansowych z prostytucji, wymuszeń rozbójniczych, handlu ludźmi, udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowania tą grupą.

Podejrzanym grozi nawet do 15 lat więzienia.

Sprawą zajęli się policjanci z Poznania wiele miesięcy temu. Informacje, które do nich docierały wskazywały na to, że osoby wywodzące się z Warszawy i okolicznych miejscowości, zajmują się prowadzeniem agencji towarzyskich na terenie Wielkopolski, Dolnego Śląska i Mazowsza.

Sprawdzając ten wątek policjanci dowiedzieli się, że do tych agencji były sprowadzane młode kobiety z Ameryki Południowej.

W uzgodnieniu z prokuratorami prowadzącymi śledztwo zaplanowana została akcja zatrzymania podejrzanych i likwidacji agencji towarzyskich.

W realizację sprawy zostali zaangażowani policjanci z różnych jednostek, w tym Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Biura Operacji Antyterrorystycznych, Samodzielnych Pododdziałów Kontrterrorystycznych Policji oraz fundacja La Strada.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź