Gang pseudokibiców z Dolnego Śląska rozbity (VIDEO)

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja
0 10 593

Policjanci z dolnośląskiej komendy zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości pseudokibiców współdziałając z policyjnymi kontrterrorystami oraz funkcjonariuszami z kłodzkiej komendy i strażnikami granicznymi, rozbili pięcioosobową grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Zabezpieczono prawie 5 kilogramów amfetaminy.

Funkcjonariusze Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców w związku z informacją dotyczącą osób zajmujących się przestępczością narkotykową w powiecie kłodzkim zatrzymali pięć osób.

Współpracując w trakcie prowadzonych działań z policjantami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Dolnego Śląska, Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy i funkcjonariuszami Straży Granicznej w Kłodzku zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających – marihuany, amfetaminy i mefedronu.

W ręce funkcjonariuszy wpadło w sumie 5 mężczyzn w wieku od 28 do 44 lat, zamieszkałych na terenie powiatu kłodzkiego. Jak ustalono, wszystkie podejrzane osoby zamieszane w przestępczy proceder powiązane są ze środowiskiem pseudokibiców.

Fot. Zabezpieczone narkotyki, policja

Funkcjonariusze podczas przeszukań zabezpieczyli w tej sprawie łącznie blisko 5 kilogramów amfetaminy. Jeden z mężczyzn okazał się dodatkowo osobą poszukiwaną listem gończym w celu odbycia kary 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za inne przestępstwo narkotykowe. Obecnie nadal policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Wszyscy zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do sądu, który na podstawie zgromadzonych w tej sprawie dowodów zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu wobec każdego z nich.

Podejrzanym, za czyny o które są podejrzani, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło:policja.pl

Zostaw odpowiedź