Gang neonazistów rozbity. Grupa na dużą skalę handlowała metamfetaminą

Fot. niemieccy funkcjonariusze, mat. prasowe
0 4 992

Niemieckie służby przeprowadziła dużą operację, w wyniku której zatrzymano członków neonazistowskich gangów handlujących bronią i narkotykami.

Jak podają zagraniczne media, w akcji przeprowadzonej na terenie Turyngii, Saksonii-Anhalt i Hesji udział wzięło około 500 funkcjonariuszy, w tym agenci sił specjalnych. Mundurowi przeszukali 27 miejsc, w tym „Żółty dom” w Ballstädt, miejsce, w którym od lat spotykają się liderzy groźnych neonazistowskich gangów.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali 11 osób, a 9 z nich trafiło do aresztu. Podejrzani to osoby w wieku od 24 do 55 lat. Jak podają śledczy, mają oni należeć do neonazistowskich organizacji takich jak Turonen oraz Garde 20.

W wyniku akcji skonfiskowano także m.in. limuzynę, narkotyki oraz gotówkę. Jak ustaliła policja, w praniu brudnych pieniędzy pochodzących z handlu zakazanymi substancjami, kluczową rolę odgrywał znany niemiecki prawnik. Funkcjonariusze przeszukali jego kancelarię. Jak informują zagraniczne media, istotną rolę w tej kwestii odegrał materiał dowodowy w postaci podsłuchu.

Niemieckie służby operację przygotowywały od wielu miesięcy. Rozbita sieć neonazistów to duży sukces, gdyż gang podejrzani kontrolowali znaczną część rynku w Turyngii. Przestępcy głównie zajmowali się rozprowadzaniem metamfetaminy. Odpowiedzą jednak także z handel bronią i prowadzenie nielegalnego domu publicznego w Goth.

 

Źródło Polsat News
Zostaw odpowiedź