Gang narkotykowy z Wielkopolski przed sądem. Handlowali m.in metaamfetaminą

fot. zdjęcie poglądowe, pixabay
0 2 203

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko 28 osobom wchodzącym w skład zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami.

Jak ustalili prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zorganizowana grupa przestępcza działała w latach od 2014 roku do 2017 roku na terenie województwa wielkopolskiego.

Członkowie grupy zajmowali się  wewnątrzwspólnotowym nabyciem i przewozem środków odurzających oraz brali udziałem w obrocie znaczną ilością substancji psychotropowych oraz substancji odurzających.

Prokuratorzy w toku śledztwa ustalili, że grupa wprowadziła do obrotu około 17 kg amfetaminy, 1000 sztuk tabletek metamfetaminy, 500 sztuk tabletek ekstazy i pół kilograma marihuany o łącznej wartości co najmniej 150 tysięcy złotych jak również nielegalnie wyprodukowany tytoń i papierosy, przez co narazili Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego na kwotę 180 tysięcy złotych.P

Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mieli ściśle podzielone role. Jeden z nich pozyskiwał narkotyki za granicą a następnie przekazywał pozostałym członkom grupy, którzy z kolei rozprowadzali je na terenie kraju. W toku śledztwa udało się ustalić kolejne 22 osoby, które nabywały narkotyki od głównych sprawców po czym sprzedawali indywidualnym klientom.

Oskarżonym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

źródło: Prokuratura Krajowa

Zostaw odpowiedź