Fałszywy prokurator i funkcjonariusz CBŚP okradli 62-latkę

Fot. Funkcjonariusz CBŚP, policja
0 918

Wczoraj w Lubartowie doszło do kolejnego oszustwa. Fałszywy funkcjonariusz Centralnego Biura Antykorupcyjnego i prokurator oszukali 62-latkę. Kobieta straciła łącznie ponad 58 tysięcy złotych. 

 

Pomimo licznych apeli Policji o ostrożność i uwagę dochodzi do kolejnych oszustw. Wczoraj, 11.01.2021 r., do 62-letniej mieszkanki naszego powiatu z numeru zastrzeżonego na telefon stacjonarny zadzwonili mężczyźni podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz prokuratora.

Fałszywy funkcjonariusz poinformował kobietę, że nieznane osoby „ukradły” z jej konta 40 tysięcy złotych. Oświadczył ponadto, że pomogą jej odzyskać te pieniądze, jednak musi wziąć udział w tak zwanej „prowokacji.” Kobieta zgodziła się. Udostępniła dane do logowania na swoje konto bankowe. Fałszywy funkcjonariusz oświadczył, że przełącza ją na numer 112, gdzie miała rozmawiać z prokuratorem.

Za ich namową poszła dwukrotnie do banku, gdzie wykonała dwa przelewy na ponad 58 tysięcy złotych. Po wykonaniu przelewów kontakt z oszustami się urwał. 62-latka zorientowała się, że została oszukana, jednak było już za późno.

Policja przypomina:

Pamiętajmy funkcjonariusz policji, prokurator lub inny urzędnik państwowy nigdy nie dzwoni z prośbą o wykonanie przelewu ani pożyczki. Tym bardziej nie zwraca się z prośbą o pomoc w rozpracowaniu grupy przestępczej. Ponadto pamiętajmy, aby nikomu nie udostępniać naszych danych osobowych ani haseł i loginów do bankowości internetowej czy skrzynek elektronicznych. Oszuści nie śpią.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź