„El Marro” w rękach policji. Służby odnalazły narkobarona, zanim zrobili to zabójcy z CJNG

Fot. "El Marro" aresztowany, policja
0 6 911

W niedziele meksykańskie służby schwytały przestępcę José Antonio Yépez Ortiz. Rządy narkobarona wyniszczyły stan Guanajuato, który niegdyś był uważany za jeden z najspokojniejszych regionów w kraju. 

„El Marro” to boss kartelu Santa Rosa de Lima. Grupa specjalizuje się głównie w kradzieży paliwa z rurociągów i rafinerii. Ortiz stał się jednym z najbardziej poszukiwanych przestępców w kraju, w związku z czym służby chciały schwytać go za wszelką cenę. Doprowadziło to do niemałych kontrowersji.

20 czerwca matka narkobarona Maria Eva Ortiz trafiła do zakładu karnego Puentecillas. Wraz z nią uwieziona została jego siostra Juana oraz kuzynka Rosalba. Jak się okazało, kobiety zostały aresztowane nielegalnie, co więcej śledcza Paulina Irais Medina Manzano dotarła do dowodów na „psychiczne torturowanie” przesłuchiwanych.

„El Marro” i jego kartel prowadzili także wojnę z CJNG, która pochłonęła życie setek gangsterów. Niedawno grupa zabójców z Jalisco „przejęła” miasto Dolores Hidalgo i wysłała ostrzeżenie Ortizowi:

Nie zabijamy rodzin, kobiet, dzieci. “El Marro” rozumie, że całe Guanajuato ma już nowego właściciela, jest nim CJNG. Przestanie już zabijać niewinnych ludzi i wpływać na miasto, które przez lata niszczyłeś okradając, zabijając i porywając niewinnych. Ludzie już się nie boją, bo zdali sobie sprawę z tego, jaką jesteś świnią. Skończyła się twoja moc. Ludzie z całego Guanajuato, wiedzcie, że macie nasze wsparcie, a wkrótce wyciągniemy tego plugawego drania. Nie pozwolimy mu zdjąć białej flagi, jak mówi, ponieważ nie zawieramy rozejmu z brudnymi ludźmi.

Źródło: Washington Post

Zostaw odpowiedź