El Chapo przyznał, że jest ojcem 23 dzieci – „Moim jedynym uzależnieniem są kobiety”

Fot. nagranie z przesłuchania w 2016 roku
0 18 284

Mónica Ramírez Cano jest uznawana za jednego z najlepszych kryminologów w Meksyku. Rozmawia i przeprowadza wywiady, czy przesłuchania z największymi przestępcami w kraju.

Kobieta spotkała się z El Chapo w 2016 roku, kiedy narkobaron został aresztowany i czekał na ekstradycję do Stanów Zjednoczonych. Ramirez miała możliwość stworzenia profilu kryminalnego Guzmana.

Kryminolog zdradziła, że były boss kartelu Sinaloa myśli o sobie nie jak o przestępcy, tylko jak o „przedsiębiorcy”, który wykorzystał swoją okazję i wszedł w nielegalny biznes handlu narkotykami.

On nie jest psychopatą. Ma cechy psychopatyczne i narcystyczne, co wywołuje u niego potrzebę bycia podziwianym, żeby czuć się wyjątkowo – opowiada Ramirez.

Posiada bardzo istotne umiejętności strategiczne. Wie kogo wstawić w odpowiednie miejsce, wie kogo usunąć i jak poruszać pionkami, jak w grze w szachy – kontynuuje kryminolog.

Jest osobą pełną szacunku, jest serdeczny, miły, bardzo powściągliwy, ale kiedy zdobędziesz jego zaufanie możesz rozmawiać z nim w inny sposób, który pozwoli zrozumieć jak działa jego umysł – Według Ramirez Guzman jest inny od narkobaronów, których spotykała na swojej drodze.

El Chapo miał m.in. zdradzić, że według niego najgorszym przestępstwem, jakie można popełnić, są porwania. Przemytnik twierdzi, że mimo iż jest to technika często stosowana przez kartele, to był przeciwny podejmowaniu takich działań.

Ramírez zapytała Guzmana, od czego jest uzależniony, na co odpowiedział – Od niczego – jednak po chwili dodał – Moim jedynym uzależnieniem są kobiety.

Narkobaron jednocześnie potwierdził, że jest ojcem co najmniej 23 dzieci.

Kryminolog zdradziła również, że El Chapo nie lubi być nazywanym Archivaldo, natomiast docenia, jeśli ktoś zwraca się do niego Joaquín. Ramírez jest w posiadaniu ogromnej ilości informacji na temat narkobarona, jednak nie może ich ujawnić.

Kilka dni temu w internecie opublikowała 5-sekundowe nagranie z rozmowy sprzed 4 lat.

Źródło: Twitter / Borderland Beat / Daily Mail

Zostaw odpowiedź