Dziś urodziny obchodzi Vito Corleone, „Jimmy” Conway i „Ace” Rothstein czyli Robert De Niro

0 1 200

fot. Robert De Niro / indie wire 

Dziś, 75 urodziny, świętuje jeden z największych mistrzów, nie tylko gangsterskiego kina – Robert De Niro. Dla fanów mafijnych wątków, jest on oczywiście niezapomnianym, młodym Vito Corleone, Chłopcem z ferajny czy szefem z „Kasyna”. Wszyscy czekamy na jego najnowszą rolą i występ w gangsterskim filmie „The Irishman”, gdzie zobaczymy go u boku Ala Pacino i Joe Pesci.

 

Robert De Niro jest przez krytyków uważany za najlepszego aktora amerykańskiego od czasów Marlona Brando. Jest synem artystów, jego matka była malarką, a ojciec twórcą obrazów i rzeźb abstrakcyjnych.

Do zawodu aktora przygotowywał się w jednej z najlepszych szkół w Nowym Jorku w Stella Adler Conservatory. Warto zaznaczyć, że Stella Adler była jedną z największychpopularyzatorek metody Stanisławskiego, która zakładała, że aktor powinien nie tyle odgrywać daną postać, co się w nią wczuć, być nią. 

Wielka kariera De Niro zaczęła się od filmu „Ojciec chrzestny II”, w którym odtwarzał rolę młodego Vito Corleone. Było to bardzo trudne zadanie.

Należy zaznaczyć, że w pierwszej części filmu grał tą postać niezapomniany Marlon Brando i De Niro musiał niejako wpasować się w system wypracowanych już przez niego gestów i zachowań. Udało mu się to znakomicie i przyniosło nagrodę w postaci Oscara. 

Do najlepszych filmów Roberta De Niro należą te, które zrobił wspólnie z reżyserem Martinem Scorsese. Są wśród nich takie obrazy jak „Taksówkarz”, „Wściekły byk”, czy „Chłopcy z ferajny”.

Nazywany jest niekiedy kameleonem, a to dlatego, że do każdej swej roli przygotowuje się długo i starannie, a co za tym idzie zmienia swój wygląd. Na przykład do filmu „Wściekły byk”, chcąc odtworzyć postać podstarzałego boksera przytył 30 kilo.

źródło: Mafia PL/ filmweb.pl

Zostaw odpowiedź