Dziś premiera filmu „Psy 3. W imię zasad”

fot. Psy 3. W imię zasad
0 2 249

Po 25 latach odsiadki Franz Maurer wkracza w nową Polskę, gdzie nic nie jest takie, jak zapamiętał. Wkrótce ponownie spotyka Nowego.

“Psy 3. W imię zasad”, to kontynuacja kultowych produkcji z lat 90. Maurer wychodzi z więzienia i próbuje się odnaleźć w zupełnie nowych i obcych dla niego czasach. Szybko zauważa, że właściwie nic nie jest już takie, jak kiedyś.

W filmie Władysława Pasikowskiego, w swoich legendarnych rolach powracają: Bogusław Linda jako Franz Maurer, Cezary Pazura jako Waldek Morawiec, Artur Żmijewski jako Radosław Wolf i Edward Linde-Lubaszenko jako Kapitan Stopczyk.

Do obsady dołączają także: Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański, Jan Frycz, Mirosław Baka, Tomasz Schuchardt, Arkadiusz Jakubik i wielu innych.

Kręcimy dość mocne sceny i zachowujemy się czasem jak dzieciaki, które po 25 latach znów dorwały się do ulubionej zabawki (…) nas to bardzo kręci, na planie pełna ekscytacja– zapewnia w rozmowie z RMF FM Cezary Pazura.  – Jest w tym coś magicznego.

Aktor zdradził także kilka szczegółów odnośnie samej fabuły:

Franz Maurer po 25 latach wychodzi z więzienia. I z jakiegoś powodu odnajduje Waldka Morawca, czyli mnie, po drugiej części wiemy, że inwalidę bez palca, z tego co wiem ze scenariusza – rencistę z drugą grupą inwalidzką  – opowiada Pazura.

Za kamerą stanął Władysław Pasikowski, twórca dwóch poprzednich filmów z cyklu, “Psów” (1992) i “Psów II: Ostatniej krwi” (1994).

Cieszę się, że Władysław Pasikowski dojrzał do takiej decyzji, żeby ten temat pokazać na nowo. My jesteśmy już inni po 25 latach. Mamy inną wrażliwość, jesteśmy po przejściach i Franz Maurer, i Waldemar Morawiec.

Władysław Pasikowski też jest innym reżyserem niż kiedyś. Jest reżyserem okrzepłym, dojrzałym (…) I on naprawdę korzysta z pomysłów, z życia. Ta historia, którą zobaczymy w trzecich “Psach”, mogłaby się przydarzyć każdemu  – mówi w RMF FM Cezary Pazura.

Mamy trudne, skomplikowane sceny. Również fizycznie. I to jest opowiadane brawurowo, po amerykańsku. Te obrazki, które udało mi się zobaczyć na monitorach podglądu, to są dla mnie obrazki marzeń. Takie filmy chcę oglądać – dodaje aktor.

W obsadzie “Psów 3” zobaczymy m.in. Bogusława Lindę, Cezarego Pazurę i Artura Żmijewskiego, którzy ponownie wcielą się w postacie Maurera, Waldemara Morawca i Radosława Wolfa.

Zwiastun:

Zostaw odpowiedź