Kierował gangiem włamywaczy w Wielkiej Brytanii. Wpadł po powrocie do Polski

Fot. aresztowany włamywacz, policja
0 4 192

Policjanci z Suwałk zatrzymali mężczyznę, za którym sąd w Wielkiej Brytanii wydał Europejski Nakaz Aresztowania. 47-latek był poszukiwany za udział w grupie przestępczej, handel skradzionymi pojazdami oraz szereg włamań i kradzieży. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania zatrzymali mężczyznę będącego członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Przestępcy zajmowali się kradzieżami i włamaniami na szeroką skalę.

Poszukiwany 47-latek wyjechał z Polski  kilka  lat temu i swoją działalność przestępczą prowadził na terenie Wielkiej Brytanii. Tam włamywał się do wiejskich posiadłości, skąd kradł między innymi: pojazdy, narzędzia elektryczne czy nawet siodła konne.

Suwalczanin został zarejestrowany w Systemie Informacyjnym Schengen w związku z podejrzeniem przewodzenia grupie przestępczej, która w ciągu dwóch lat dopuściła się ponad 70 włamań do posiadłości na terenie Wielkiej Brytanii oraz kradzieży o łącznej wartości blisko 2 500 000 złotych.

To ustalenia „poszukiwaczy” z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach doprowadziły do  miejsca przebywania poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania 47-letniego suwalczanina.

Wczoraj, około południa, pod jednym z obiektów handlowych w mieście, policjanci zatrzymali zaskoczonego suwalczanina. Mężczyzna od razu trafił do policyjnego aresztu. Dziś jego dalszym losem zajmie się sąd.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź