„Dreks” skazany za agencje towarzyskie „Cindy” i „Naomi”

fot. zatrzymanie Dreksa w 2010 roku, policja.pl
0 7 610

Oskarżony o kierowanie gangiem sutenerów Bogdan D., ps. Dreks, został skazany na 7 lat i 8 miesięcy więzienia. 

Proces w poznańskim Sądzie Okręgowym trwał ponad 5 lat, w czwartek sędzia Danuta Kasprzyk ogłosiła wyroki. Każdy z 58 oskarżonych został skazany: niektórzy na karę więzienia, inni na prace społeczne lub „zawiasy”.

Wszyscy mają oddać pieniądze zarobione na nierządzie. Proces toczył się z wyłączeniem jawności.

Najdłużej ma siedzieć Bogdan D., ps. Dreks, uznany przez prokuraturę za szefa zorganizowanej grupy przestępczej prowadzącej luksusowe agencje towarzyskie „Cindy” i „Naomi”. Usłyszał wyrok 7 lat i 8 miesięcy więzienia. Za kratki mają trafić również jego wspólnicy w prowadzeniu agencji.

Na wyroki w zawieszeniu skazano 44 oskarżonych taksówkarzy. Prokuratura domagała się więzienia dla jednego z taksówkarzy, który wykonywał wiele kursów do agencji. Sąd, podobnie jak pozostałym taksówkarzom, zawiesił mu wykonanie kary.

Prokuratura uznała, że wożąc klientów do agencji „Cindy” i „Naomi”, taksówkarze również czerpali korzyści z prostytucji. Agencje płaciły im, by klienci byli przywożeni właśnie tam. Taksówkarze mieli w swoich autach wizytówki oraz zagłówki z logo agencji towarzyskich.

Wyroki są nieprawomocne.

źródło: Czytaj więcej: https://gloswielkopolski.pl/gang-dreksa-skazany-za-agencje-cindy-i-naomi-bogdan-d-ma-isc-do-wiezienia-na-prawie-8-lat-za-czerpanie-korzysci-z-prostytucji/ar/13570510#utm_source=facebook.com&utm_medium=glos_wielkopolski

 

 

Zostaw odpowiedź