Dorociński dołącza do obsady filmu „Psy 3. W imię zasad”

fot. Psy 3, kadr
0 2 131

Marcin Dorociński dołącza do obsady kontynuacji dzieła Władysława Pasikowskiego, czyli trzeciej części filmu „Psy”. Reżyser współpracował ostatnio z Dorocińskim podczas kręcenia filmu „Pitbull – Ostatni pies”.

Popularny aktor, znany fanom kryminalnego kina przede wszystkim z roli policjanta „Despera”, wcieli się tym razem w postać niejakiego Wita. Sam Dorociński o swojej roli mówi dość enigmatycznie:

– Wit to jest taki facet, który nie odpuszcza. Bezapelacyjnie, do samego końca. Podobnie zresztą jak wszyscy w tym filmie -.

Dorociński podzielił się tą informacją z fanami na jednym ze swoich internetowych profili:

fot. Dorociński ze scenariuszem/ Facebook

„Psy 3 – w imię zasad”, bo taki tytuł będzie nosiła trzecia cześć kultowego filmu ukaże się 17 stycznia 2020 roku.

Nieco szczegółów na temat produkcji zdradził jakiś czas temu w radiu RMF FM, Cezary Pazura, który zagra jedną z głównych ról:

Kręcimy dość mocne sceny i zachowujemy się czasem jak dzieciaki, które po 25 latach znów dorwały się do ulubionej zabawki (…) nas to bardzo kręci, na planie pełna ekscytacja– zapewnia w rozmowie z RMF FM Cezary Pazura.  – Jest w tym coś magicznego.

Aktor zdradził także kilka szczegółów odnośnie samej fabuły:

Franz Maurer po 25 latach wychodzi z więzienia. I z jakiegoś powodu odnajduje Waldka Morawca, czyli mnie, po drugiej części wiemy, że inwalidę bez palca, z tego co wiem ze scenariusza – rencistę z drugą grupą inwalidzką  – opowiada Pazura.

Za kamerą stanął Władysław Pasikowski, twórca dwóch poprzednich filmów z cyklu, “Psów” (1992) i “Psów II: Ostatniej krwi” (1994).

Cieszę się, że Władysław Pasikowski dojrzał do takiej decyzji, żeby ten temat pokazać na nowo. My jesteśmy już inni po 25 latach. Mamy inną wrażliwość, jesteśmy po przejściach i Franz Maurer, i Waldemar Morawiec.

Władysław Pasikowski też jest innym reżyserem niż kiedyś. Jest reżyserem okrzepłym, dojrzałym (…) I on naprawdę korzysta z pomysłów, z życia. Ta historia, którą zobaczymy w trzecich „Psach”, mogłaby się przydarzyć każdemu  – mówi w RMF FM Cezary Pazura.

Mamy trudne, skomplikowane sceny. Również fizycznie. I to jest opowiadane brawurowo, po amerykańsku. Te obrazki, które udało mi się zobaczyć na monitorach podglądu, to są dla mnie obrazki marzeń. Takie filmy chcę oglądać – dodaje aktor.

W obsadzie „Psów 3” zobaczymy m.in. Bogusława Lindę, Cezarego Pazurę i Artura Żmijewskiego, którzy ponownie wcielą się w postacie Maurera, Waldemara Morawca i Radosława Wolfa.

 

Zostaw odpowiedź