Diler wpadł z narkotykami. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano jego dostawcę

Fot. zabezpieczone narkotyki, policja
0 2 537

Policjanci z Wydziału Kryminalnego namierzyli i zatrzymali 31-letniego dilera, który w gminie Książ Wielkopolski handlował amfetaminą, tabletkami ecstasy oraz marihuaną. W ręce funkcjonariuszy wpadł też 37-latek zamieszany w przestępstwa narkotykowe.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego namierzyli 31-letniego mieszkańca gminy Książ Wielkopolski handlującego narkotykami. Policjanci ustalili, że posiada on znaczne ilości amfetaminy, tabletek ecstasy oraz marihuany i sprzedaje ten nielegalny towar mieszkańcom ksiąskiej gminy.

W związku z takimi podejrzeniami kryminalni 12 sierpnia br. udali się do miejsca zamieszkania 31-latka i w jego garażu znaleźli: ponad 200 gramów amfetaminy, woreczek z marihuaną, 31 tabletek ecstasy oraz przybory do porcjowania narkotyków. Tego samego dnia policjanci zapukali do drzwi 37-letniego mieszkańca ksiąskiej gminy, u którego 31-latek miał przez ponad rok czasu kupować amfetaminę oraz tabletki ecstasy.

W jednym z pomieszczeń gospodarczych, które znajdują się na posesji 37-latka kryminalni znaleźli i zabezpieczyli: ponad 100 gramów amfetaminy, woreczek z marihuaną, wagę jubilerską i pieniądze. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą zgromadzili materiał dowodowy, z którego wynika, że 31-latek sprzedawał mieszkańcom gminy Książ Wielkopolski narkotyki od stycznia 2019 roku. Do transakcji dochodziło najczęściej w miejscu zamieszkania dilera, gdzie przyjeżdżały osoby zainteresowane zakupem nielegalnego towaru.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków oraz handlu nielegalnym towarem, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd na 3 miesiące tymczasowo aresztował narkotykowy duet.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź