Diler skazany na śmierć za posiadanie 7,5 kilograma narkotyków.

Fot. metamfetamina, zdjęcie podglądowe
0 9 065

Chiński sąd podjął decyzję w sprawie pochodzącego z Australii handlarza narkotyków. Za pośrednictwem strony internetowej dział prasowy przekazał, że mężczyzna usłyszał wyrok śmierci.

Karę na jaką skazany został diler jest jedyną oficjalną informacją w tej sprawie. Nie podano danych personalnych handlarza. Jak jednak ujawniły australijskie media, jest to Cam Gillespie.

Mężczyzna został aresztowany w grudniu 2013 roku, na lotnisku w Kanton, leżącego na północny zachód od Hongkongu. Gillespie miał wówczas przy sobie 7,5 kilograma metamfetaminy.

Jesteśmy głęboko zasmuceni, słysząc o wyroku wydanym w sprawie tego człowieka. Australia przeciwstawia się karze śmierci we wszelkich okolicznościach wobec wszystkich ludzi. Popieramy powszechne zniesienie kary śmierci i jesteśmy zaangażowani w realizację tego celu za pośrednictwem wszystkich dostępnych nam dróg – napisało w liście do Reuters australijskie MSZ.

Podobne wyroki w ubiegłym roku usłyszało dwóch Kanadyjczyków. Mimo prób ułaskawienia skazanych, chiński rząd, ani sąd nie zainterweniował w żadnej ze spraw.

Skazywanie na śmierć handlarzy i przemytników nie jest rzadkością w Państwie Środka. Wyrok najczęściej jest wykonywany przez pluton egzekucyjny.

Źródło: rp.pl

Zostaw odpowiedź