DEA przechwyciło kokainę z logiem Cristiano Ronaldo wartą 2 mln dolarów

Fot. zabezpieczone narkotyki, DEA
0 4 904

DEA przekazało informację o skonfiskowaniu dużej ilości narkotyków, które były oznaczone logiem jednego z najlepszych piłkarzy na świecie.

29 marca funkcjonariusze przeprowadzili operację w Queens, jednym z pięciu okręgów Nowego Jorku, która rozpoczęła się od obserwacji jednego z budynków, gdzie mogły być przechowywane narkotyki. Podejrzenia potwierdził się, kiedy mężczyzna wszedł do apartamentu i po krótkiej chwili opuścił go z walizką w ręce. Funkcjonariusze pozwolili mu odjechać, jednak szybko został zatrzymany. W walizce, którą odebrał, znajdowało się 200 tysięcy dolarów.

Agenci kontynuowali obserwację i niedługo później zatrzymali kolejnego podejrzanego oraz przeszukali apartament, który służył jako magazyn. Handlarze ukryli w nim krótką broń palną, prasę hydrauliczną, worki próżniowe, maszynę do liczenia pieniędzy, a co najważniejsze 10 tysięcy dolarów w gotówce oraz 50-kilogramowych paczek z kokainą.

Fot. zabezpieczone narkotyki, DEA

Każdy z pakunków był oznaczony emblematem „CR7”, czyli logiem należącym do portugalskiego piłkarza Cristiano Ronaldo. Wartość zabezpieczonej kokainy została oszacowana na około dwa miliony dolarów.

Do sprawy aresztowano Cristophera J., za którego wyznaczono kaucję w wysokości 150 tysięcy dolarów oraz Wykima W. W przypadku drugiego z mężczyzn poręczenie majątkowe to 250 tysięcy dolarów.

– To szokujące odnaleźć w apartamencie naprzeciwko parku, w tak zaludnionym miejscu narkotyki za 2 miliony dolarów, broń i cały sprzęt niezbędny do dystrybucji takiej ilości kokainy – powiedział Prokurator Bridget G. Brennan.

Źródło DEA
Zostaw odpowiedź