Członkowie narkotykowego gangu usłyszeli ponad 1100 zarzutów

fot. przejęte narkotyki, policja
0 2 369

Kryminalni w Opolu przy współpracy z funkcjonariuszami z Olesna rozbili grupę przestępczą zajmującą się sprzedażą narkotyków. W styczniu zatrzymali 6 osób, a ich dalsza dociekliwa praca pozwoliła na zatrzymanie również lidera tej grupy.

W styczniu tego roku policjanci z oleskiej komendy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali sześć osób pod zarzutem posiadania i sprzedaży narkotyków.

Policjanci zabezpieczyli wówczas prawie 1,5 kilograma zakazanych substancji, a dwaj mieszkańcy powiatu oleskiego decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Śledczy, którzy cały czas prowadzą czynności w tej sprawie przedstawili zatrzymanym wówczas osobom już ponad 1 100 zarzutów – głównie sprzedaży narkotyków.

Nie oznaczało to jednak końca tej sprawy. Kryminalni z KWP w Opolu podejrzewali, że ta grupa przestępcza nie została do końca rozbita. W środę 24 lipca zatrzymali lidera tej grupy, 30-letniego mieszkańca województwa śląskiego.

Podczas przeszukania pojazdu i pomieszczeń należących do podejrzanego, użyto psów wyszkolonych do odnajdywania narkotyków z Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 4 kilogramy narkotyków. Wstępne badania wykazały, że jest to amfetamina, marihuana i MDMA.

Dodatkowo policjanci zabezpieczyli elektroniczne wagi, zgrzewarkę, telefony komórkowe oraz 17 tys. złotych, które mogą pochodzić z przestępstwa. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 100 tys. złotych.

Zatrzymany 30-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów sprzedaży narkotyków oraz posiadania ich w znacznej ilości. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź