Czas wściekłych psów (1996) – mafijna komedia kryminalna

fot. " Czas wściekłych psów"
0 998

Jest to opowieść o Vicu, bossie świata przestępczego, który po leczeniu w zakładzie psychiatrycznym wraca do swojego imperium.

Zastaje chaos, bałagan i napięcie między rywalizującymi o pozycję dawnymi partnerami. Postanawia przywrócić porządek, odzyskać władzę.

Ben były prawa ręka szefa, podczas nieobecności Vica stawia sobie za cel aby wszystko trzymać pewną ręką, przywrócić ład i czystość i wzmocnić swoją pozycję.

Ma autorytarne i władcze podejście do wszystkiego. Jest też dawny przyboczny „cyngiel” szefa – Mickey, który ma pewną i niezawodną rękę, ale jego słabością są kobiety, ostatnio romans z przyjaciółką Vica Grace i jej siostrą Ritą.

Jest też Jake – mafiozo mający ochotę zająć miejsce Vic`a. Organizuje on drugiego „cyngla” Nicka, który ma być szybszy i jeszcze celniejszy niż Mickey. Przygotowuje intrygę w której mają pozabijać się prawie wszyscy, skorzysta na tym i obejmie szefostwo po Vic`u.

Niestety nie przeczuwa że i Vic i Mickey są od niego sprytniejsi. To czarna komedia kryminalna, pełna strzelanin i walk . Ale też śmiesznych tekstów i gagów. Bardzo dobra obsada, klimat filmów gasngsterskich z przed lat i świetny R. Dreyfuss to atuty tego filmu…

źródło: Filmweb.

Zostaw odpowiedź