Córka bossa Jalisco New Generation potwierdziła, że pracuje dla kartelu. Grozi jej 30 lat więzienia

Fot. Jessica Johanna Oseguera Gonzalez, DEA
0 5 899

Córka jednego z najbardziej poszukiwanych meksykańskich narkobaronów potwierdziła, że pracowała dla kartelu Jalisco New Generation. Grozi jej wysoki wyrok.

34-letnia Jessica Johanna Oseguera Gonzalez urodziła się w Kalifornii. Jej ojcem jest Nemesio 'El Mencho’ Oseguera, który stoi na samym czele CJNG. Za pomoc w jego schwytaniu wyznaczono nagrodę w kwocie 10 milionów dolarów.

Podejrzana została zatrzymana w lutym w Waszyngtonie. Według śledczych kobieta odgrywała istotną rolę w praniu pieniędzy dla kartelu z Jalisco. Oseguera jest powiązana z sześcioma firmami, które przez amerykańskie służby zostały określone jako „stworzone do wykorzystania przez handlarzy narkotyków”.

34-latka jest właścicielką dwóch wskazanych przedsiębiorstw, w innych odgrywała istotną rolę i zajmowała wysokie stanowiska. Wśród firm, które znajdowały się na czarnej liście i finansowo wspierały kartel Jalisco New Generation, znajduje się J&P Advertising, JJGON, Las Flores Cabanas, Mizu Sushi Lounge, Tequila Onze Black i Operadora Los Famosos.

Proces podejrzanej został wyznaczony na 11 czerwca. Jessica Johanna Oseguera Gonzalez do więzienia może trafić nawet na 30 lat.

Obecnie w amerykańskim areszcie przebywa także syn narkobarona „El Menchito”. Za handel bronią i narkotykami grozi mu 15 lat więzienia. Rubén Oseguera chcąc uniknąć wyroku, napisał list do prezydenta Meksyku, w którym przekonuje, że jest „szczerym, ciężko pracującym, pokornym i oddanym obywatelem”.

Źródło Fox News Daily Mail
Zostaw odpowiedź