CBŚP zapobiegło uprowadzeniu włoskiego biznesmena

Fot. Aresztowanie jednego z podejrzanych, policja
0 2 593

Zatrzymanie podejrzanych o przygotowanie do uprowadzenia obywatela Włoch, to efekt działań policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji. Podczas akcji funkcjonariusze znaleźli u podejrzanych i zabezpieczyli m.in. broń, paralizator oraz kajdanki.

Policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, przy ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Lublinie ustalili, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli przygotowywać się do uprowadzenia obywatela Włoch, który prowadzi międzynarodową działalność gospodarczą.

Do przestępstwa miało dojść prawdopodobnie w celu wymuszenia na nim lub członkach jego rodziny kilkuset tysięcy złotych okupu.

Policjanci ustalili osoby mogące brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz ich miejsca przebywania.

Z ustaleń śledczych wynika, że za zlecenie uprowadzenia mogą być odpowiedzialni miejscowi „przedsiębiorcy”.

Prawdopodobnie już w ubiegłym roku dwaj mężczyźni podejrzani o kierowanie gangiem, mogli podejmować próby uprowadzenia obywatela Włoch.

W wyniku skoordynowanych i szeroko zakrojonych działań, prowadzonych w tym samym czasie na terenie województwa zachodniopomorskiego, małopolskiego oraz lubelskiego, policjanci zatrzymali sześć osób.

Podczas akcji policjantów z Zarządu w Lublinie CBŚP wsparli funkcjonariusze z Wydziału w Koszalinie Zarządu w Szczecinie CBŚP, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie i Krakowie.

W czasie przeszukań policjanci znaleźli przedmioty, które mogłyby być wykorzystane do popełnienia przestępstwa, m.in: broń, kajdanki oraz paralizator.

Zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Cztery osoby usłyszały zarzuty dot. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także przygotowania do uprowadzenia osoby, w tym dwóm z nich przedstawiono zarzut kierowania tą grupą.

Dwaj pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadka. Decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy.

Śledczy podkreślają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź