CBŚP rozbiło gang sutenerów i zlikwidowało agencję towarzyską w Lubinie

Fot. Aresztowanie podejrzanego, policja
0 4 245

Zlikwidowana agencja towarzyska, zatrzymane 6 osób, z czego 5 tymczasowo aresztowanych, to efekt działań policjantów CBŚP i Prokuratury Krajowej.

Funkcjonariusze z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu.

W trakcie realizacji policjanci zlikwidowali w Lubinie, terenie województwa dolnośląskiego, agencję towarzyską.

Błyskawiczne zatrzymania przeprowadzili policjanci z zespołów specjalnych zarządów CBŚP we Wrocławiu i Poznaniu.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sposób działania grupy polegał na prowadzeniu agencji towarzyskiej, mającej na celu czerpanie korzyści finansowych z prostytucji innych.

Według śledczych, kierujący grupą prawdopodobnie nakłaniał i werbował kobiety do „pracy”, a także omawiał z nimi warunki „zatrudnienia” i kwestie finansowe. Wybierane były kobiety w trudnej sytuacji finansowej i osobistej, a nawet uzależnione od używek.

Werbowano zarówno Polki, ale także cudzoziemki, głównie zza wschodniej granicy Polski. Kobiety dostawały tylko część zarobionych pieniędzy, a większość środków miała być przeznaczona na rzekomą ochronę i transport.

W niektórych przypadkach kobiety traciły nawet 3/4 zarobionych pieniędzy. Usługi były oferowane także na stronach internetowych i wówczas kobiety były dowożone do klientów.

W ramach tej sprawy śledczy ustalili także, że grupa miała charakter zhierarchizowany, a każda z osób podejrzanych miała określoną rolę i zadania.

Kierujący grupą jest podejrzany o zorganizowanie i zarządzanie agencją. Funkcja reszty podejrzanych sprowadzała się do roli ochroniarza, nadzorującego, kierowcy czy przyjmującego zlecenia.

W ramach grupy przestępczej stworzono nawet nieformalny grafik, według którego sprawowano nadzór nad „biznesem” w zastępstwie za lidera grupy. Według śledczych, podejrzany o kierowanie grupą uczynił sobie stałe źródło dochodu z nielegalnej działalności.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że grupa działała na terenie województwa dolnośląskiego od kilku lat.

W ramach tej akcji policjanci CBŚP zatrzymali 6 osób, które doprowadzono do Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz czerpania korzyści z cudzego nierządu.

Jedna osoba jest podejrzana o kierowanie tą grupą. Na wniosek prokuratora i decyzją sądu, 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź