CBA zatrzymało trzy osoby podejrzane o wypranie co najmniej 30 mln zł

fot.pixabay
0 760

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku funkcjonariusze łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech mężczyzn prowadzących działalność gospodarczą.

Czynności przeprowadzono w ramach skoordynowanych działań na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Działalność przestępcza prowadzona była z wykorzystaniem prowadzonych przez zatrzymanych spółek oraz tzw. „słupów”, których organizowali. Proceder zmierzał do włączenia do legalnego obrotu gospodarczego pieniędzy uzyskanych z przestępstwa.

Grupa utworzyła sieć firm, które przyjmowały na swoje rachunki, a następnie przekazywały dalej pieniądze pochodzące z uszczuplenia podatku VAT. Ustalenia śledztwa wskazują, że mogło to być co najmniej 30 mln zł.

Funkcjonariusze CBA przeszukali także miejsca zamieszkania zatrzymanych osób oraz siedziby powiązanych z nimi podmiotów gospodarczych

Po wykonaniu z zatrzymanymi w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku czynności procesowych podjęte zostaną decyzje w przedmiocie środków zapobiegawczych.

Dzisiejsze czynności to kontynuacja działań związanych z funkcjonowaniem tzw. ,,mafii paliwowej” działającej na terenie RP w latach 2013-2016. W listopadzie ubiegłego roku zatrzymano do tej sprawy 9 osób.

źródło: pk.gov.pl

Zostaw odpowiedź