Były policjant aresztowany za napad na kantor w Olsztynie. Kolejny proces byłego zastępcy naczelnika

Fot. miejsce napadu, Google
0 3 133

Podejrzany Piotr K.-R.  do lutego 2018 roku był zastępcą naczelnika wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. W lipcu 2015 usłyszał on zarzuty w związku z głośnym pobiciem mężczyzny na komendzie.

W tej sprawie aktualnie toczy się proces i oskarżonych zostało już 17 funkcjonariuszy policji. Piotr K.-R. ma odpowiedzieć za brak reakcji na bicie i rażenie paralizatorem przesłuchiwanego. Prokurator Okręgowy w Olsztynie w dniu 29 maja 2020 r. skierował wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec Piotra K-R, Pawła K-R i Piotra F. podejrzanych o udział we włamaniu do jednego z kantorów wymiany walut w centrum Olsztyna, z którego skradziono pieniądze o łącznej wartości ponad 840 tyś. złotych.

Sąd Rejonowy w Olsztynie jeszcze tego samego dnia, tj. 29 maja 2020 r., przez wiele godzin na posiedzeniach rozpoznawał wspomniane wnioski i w późnych godzinach popołudniowych zastosował wobec całej trójki tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sąd uznał, że przedstawiony mu przez śledczych materiał dowodowy w wysokim stopniu uprawdopodabnia fakt, że wszyscy trzej mężczyźni brali udział w tym zdarzeniu. Sąd zgodził się ze stanowiskiem prokuratora, że tylko zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec tych podejrzanych zapewni prawidłowy przebieg toczącego się śledztwa.

Zdaniem Sądu pozostawienie podejrzanych na wolności na tym etapie postępowania karnego rodzi uzasadniona obawę, że mężczyźni będą w bezprawny sposób utrudniali postępowanie karne, próbując wpływać na zeznania świadków i współpodejrzanych lub nakłaniając do ich zmiany w korzystny dla siebie sposób.

Dodatkową przesłanką uzasadniającą stosowanie tego środka jest grożąca podejrzanym surowa kara pozbawienia wolności.

Postanowienia Sądu są natychmiast wykonalne, ale nie są prawomocne. Stronom przysługuje możliwość złożenia zażalenia.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie, Radio Olsztyn

Zostaw odpowiedź