Burmistrz Neapolu obwinia serial „Gomorra” o wysoki poziom przestępczości w mieście

fot. kadr z serialu
0 3 493

Włoski polityk Luigi de Magistris uznał, że fikcyjna historia ukazująca losy mafii neapolitańskiej, jest złym przykładem dla młodych ludzi i ma na nich negatywny wpływ.

„Gomorra” to telewizyjne show stworzone na podstawie książki Roberto Saviano. Produkcja przedstawiająca losy neapolitańskiej mafii została uznana przez polityka za „symbol zła i przemocy”.

Jak podaje magazyn „The Local” podczas poniedziałkowej rozmowy w radiu, burmistrz powiedział, że fala przestępczości uderza w miasto każdego wieczoru kiedy emitowany jest nowy odcinek serialu.

Więcej na temat produkcji Luigi de Magistris napisał na swoim profilu na Facebooku. Nawiązując do gangów w Neapolu, polityk uznał, że włoskie show „wyniszcza mózgi, dusze i serca setek bardzo młodych ludzi”.

„Nie popełniajcie błędu i nie lekceważcie tego zafascynowania symbolem zła i przemocy” – czytamy w jego social mediach.

Burmistrz nawołuje także, do wspierania w swojej walce – „Ty także pomóż nam zniszczyć gorszący wzór, wyznaczany przez gównianych bohaterów z Gomorrah”.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy polityk atakuje dzieło Roberto Saviano. W 2017 de Magistris oskarżał twórcę, o „robienie pieniędzy na plecach ludzi z Neapolu”.

źródło: thelocal.it, dailymail.co.uk

Zostaw odpowiedź