Brytyjskie gangi oferują nastolatkom nawet tysiąc funtów za ataki na swoich rówieśników

fot. zdjęcie podglądowe
0 3 746

Jak podaje telewizja BBC, liderzy gangów w Liverpoolu aby uniknąć aresztowania, wykorzystują młodych ludzi do załatwiania swoich spraw.

Grupa nastolatków, która rozmawiała z telewizją opowiedziała jak starsi gangsterzy wynajmują młode osoby do załatwiania spraw.

– Dorośli nie chcą sobie brudzić rąk, aby uniknąć aresztowania. Wiedzą, że jest dużo młodych ludzi, których mogą do tego wykorzystać – powiedział BBC były kurator sądowy James Riley.

Starsi gangsterzy „ustalają ceny za głowy dzieciaków”. Jeden z rozmówców wyznał, że jego przyjaciel miał zostać zaatakowany za tysiąc funtów.

„Oni to zrobią, z myślą, że następnym razem dostaną więcej pieniędzy i zyskają szacunek starszych” – mówi nastolatek.

Jak podaje policja w hrabstwie Merseyside, w ubiegłym roku liczba napadów z użyciem noża wzrosła o 35% i doszło tam do 1231 ataków.

Problem nie dotyczy jednak tylko jednego hrabstwa. Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości, w 2018 roku w Anglii i Walii doszło do ponad 22 tysięcy przestępstw z użyciem noża lub innej broni.

Jest to najwyższa liczna tego typu ataków od dziewięciu lat. Co piąta osoba zamieszana w te przestępstwa była niepełnoletnia.

źródło: bbc.com

Zostaw odpowiedź