Brutalne wymuszenie rozbójnicze. 2 mężczyzn aresztowanych

0 746

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował 10 sierpnia 2018 roku trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec Damiana M. i Bartłomieja L., podejrzanych o popełnienie w brutalny sposób przestępstwa wymuszenia rozbójniczego połączonego z pozbawieniem pokrzywdzonego wolności ze szczególnym udręczeniem.

 

W toku postępowania ujawniono, że sprawcy – mając na celu uzyskanie korzyści majątkowej – pozbawili pokrzywdzonego wolności w ten sposób, że bijąc go i stosując znaczną przewagę fizyczną zmusili do wejścia do samochodu, którym wywieźli go w odludne miejsce. Tam ponownie stosowali wobec niego przemoc, m.in. zadawali ciosy, kopali, grozili użyciem niebezpiecznych przedmiotów, po czym zmusili do wykopania dołu. Działając w wyjątkowo brutalny sposób doprowadzili pokrzywdzonego do wydania im kilkunastu tysięcy złotych.

9 sierpnia 2018 roku sprawcy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury, gdzie zostały im przedstawione zarzuty popełnienia przestępstw z art. 189§1 i 3 kk oraz art. 282 kk, do których nie przyznali się.

Wobec grożącej podejrzanym surowej kary oraz obawy matactwa procesowego Prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu wniosków i ich tymczasowe aresztowanie. Zostały one przez Sąd uwzględnione.

Będące przedmiotem zarzutów przestępstwo z art. 189§3 kk jest zbrodnią zagrożoną karą powyżej 3 lat pozbawienia wolności. Śledztwo pozostaje w toku.

źródło: PAP

Zostaw odpowiedź