Brutalne napady na banki. Zakładnicy zostali przywiązani do aut jako ludzka tarcza (VIDEO)

Fot. Twitter
0 9 534

W Brazylii doszło do kilku napadów na banki. Napastnicy byli wyjątkowo brutalni i bezwzględni. Wykorzystali zakładników jako ludzie tarcze.

Szokujące wydarzenia rozegrały się w poniedziałek nad ranem w mieście Aracatuba w stanie Sao Paulo. Łącznie w akcjach wzięło udział ponad 50 przestępców. 20-osobowa grupa uzbrojona po zęby napadła na trzy banki, a oddział składający się z 30 napastników otoczył posterunek żandarmerii.

W środku zostali uwięzienie funkcjonariusze, którzy nie mieli możliwości zainterweniowania w sprawie napadów. Na zewnątrz podpalono samochody, zablokowano wejścia i strzelano do każdego, kto próbował wyjść z budynku, w wyniku czego zginął jeden funkcjonariusz.

W różnych częściach miasta gang rozmieścił także co najmniej 14 bomb z czujnikami podczerwieni, które wybuchają, gdy wykryją ruch. Ofiarą takiej bomby padł jeden z rowerzystów. Mężczyzna trafił do szpitala z ciężkimi obrażeniami.

Łącznie w wyniku działań gangu zginęły co najmniej 3 osoby. Wielu cywilów zostało także porwanych. Napastnicy uprowadzili zakładników i co najmniej 10 z nich przywiązali do pojazdów, tworząc z nich ludzką tarczę.

Sytuacja uspokoiła się, dopiero gdy napastnicy opuścili miasto. Policja rzekomo schwytała dwie osoby zaangażowane w brutalną operację.

Źródło Fakt BBC
Zostaw odpowiedź