Broń, amunicja, kontrabanda za milion złotych i ponad 600 tysięcy w gotówce. Policja zatrzymała trzech podejrzanych

Fot. zabezpieczona gotówka, policja
0 3 610

Funkcjonariusze CBŚP i KAS przejęli prawie 1,5 mln nielegalnych papierosów wartych ponad 1 mln zł, które wprowadzone do obrotu rynkowego spowodowałyby stratę Skarbu Państwa w kwocie 1,3 mln zł. Przejęto również broń oraz 54 szt. amunicji ale także tłumik do pistoletu. Zatrzymano łącznie 3 osoby, z których dwie odpowiedzą za przestępstwa karno-skarbowe. Ponadto na strychu w specjalnym schowku znajdującym się pod podłogą, funkcjonariusze odkryli kilkaset tysięcy złotych w gotówce, a łącznie na terenie jednej z posesji zabezpieczyli ponad 620 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji oraz łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej ustalili, że na terenie jednej z posesji w powiecie tomaszowskim, w województwie łódzkim, może znajdować się magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Służby przystąpiły do działań i zatrzymały do kontroli, wyjeżdżający z posesji pojazd dostawczy, a następnie przeszukały nieruchomość, na której mogły być magazynowane nielegalne papierosy. W przestrzeni ładunkowej samochodu oraz w garażu, funkcjonariusze znaleźli łącznie prawie 1,5 mln papierosów typu „slim” bez polskich znaków akcyzy skarbowej, a także bez naniesionych jakichkolwiek znaków towarowych. Funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn, w tym 49-letniego kierowcę samochodu dostawczego oraz 54-letniego właściciela nieruchomości.

Fot. zabezpieczona broń, policja

Służby przeszukały także inną nieruchomość znajdującą się na terenie tego samego powiatu, mogącą mieć związek ze sprawą. Na terenie posesji znaleziono pistolet z magazynkiem, w którym znajdowały się 4 szt. naboi, a także tłumik i dodatkowe 50 sztuk amunicji. Ponadto na strychu w specjalnym schowku znajdującym się pod podłogą, funkcjonariusze odkryli kilkaset tysięcy złotych w gotówce, a łącznie na terenie całej posesji zabezpieczyli ponad 620 tysięcy złotych. Kobieta, u której znaleziono broń oraz amunicję została zatrzymana.

Wg. wstępnych szacunków funkcjonariuszy wartość zabezpieczonych papierosów to ponad milion złotych, a narażenie na straty Skarbu Państwa, gdyby te wyroby trafiły na rynek, wynosi 1,3 miliona złotych.

Dwóch zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty karno-skarbowe dotyczące m.in. przechowywania i obrotu nielegalnymi wyrobami tytoniowymi, za co grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności.

Postępowanie przygotowawcze prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tomaszowie Mazowieckim i ma ono charakter rozwojowy.

 

Zostaw odpowiedź