Bostoński boss „Whitey” Bulger został zamordowany w więzieniu

Fot. James "Whitey" Bulger, mat. prasowe
0 7 803

Jeden z szefów bostońskiego świata przestępczego i domniemany informator FBI James „Whitey” Bulger został znaleziony martwy w więzieniu federalnym Bruceton Mills, w Zachodniej Wirginii.

James Joseph „Whitey” Bulger, Jr.(89 lat) był szefem irlandzkiej przestępczej organizacji znanej jako Winter Hill Gang. Gangster  przez 12 lat znajdował się na liście dziesięciu najbardziej poszukiwanych przestępców przez FBI.

Bulgerowi zarzucano m.in wymuszanie haraczy, wyłudzenia, pranie pieniędzy, posiadanie broni, kierowanie grupą przestępczą oraz udział w 19 morderstwach.

Zatrzymany w 2011 roku i postawiony przed sądem w 2013 gangster, został uznany winnym 31 zarzucanych mu przestępstw i skazany na podwójne dożywocie i 5 lat więzienia.

Wczoraj Bulger został przeniesiony z Oklahomy do Hazelton w Zachodniej Wirginii. Jeszcze tego samego dnia został znaleziony martwy. Według jednego z pracowników więzienia ciało Bulgera znaleziono zawinięte w prześcieradło. Prawdopodobnie został pobity kłódką schowaną w skarpetę, tak brutalnie, że krew wypływała mu nawet uszami, a oczy miał częściowo wyłupane.

O przeprowadzenie zabójczego ataku, na poruszającego się na wózku inwalidzkim Bulgera, podejrzany jest Fotios „Freddy” Geas – mafijny morderca, który odsiaduje wyrok dożywocia.

Kiedy prywatny detektyw Ted McDonough dowiedział się, że Geas jest podejrzany, skomentował to słowami „Freddy nienawidzi kapusiów”, dodał też, że nienawidzi ludzi znęcających się nad kobietami.

fot. Fotios 'Freddy’ Geas

Od 1975 roku, według amerykańskiej agencji rządowej, Bulger pracować miał jako informator dla FBI. Ten jednak wszystkiemu zaprzeczył, choć faktem jest, że działania jego gangu były ignorowane przez Federalne Biuro Śledcze, dzięki przekazywanym informacjom o gangu rywalizującym z Winter Hill. Co więcej w 1997 media w Nowej Anglii ujawniły współprace Bulgera z FBI.

Gangsterowi udowodniono także uduszenie dwóch kobiet, choć podejrzewa się, że zabił ich więcej. Wszystko to pasuje do wersji, że tym brutalnym mordem stał „Freddy”.

W sprawie morderstwa Bulgera trwa śledztwo, nikt nie został jeszcze oficjalnie oskarżony, główny podejrzany Geas jest przesłuchiwany i podejrzewany o podżeganie grupy więźniów do zabójstwa.

W 2015 roku, na ekranach kin pojawił się film o tytule Black Mass (polski – Pakt z Diabłem), oparty na historii życia Buglera. W rolę gangstera wcielił się aktor Johnny Depp.

źródło: dailymail.co.uk

 

 

 

Zostaw odpowiedź