Blisko tona kokainy w transporcie bananów. Narkotyki za 76 mln funtów nie trafią na rynek

Fot. zabezpieczone narkotyki, mat. prasowe
0 2 642

Brytyjska Minister spraw wewnętrznych Priti Patel przekazała informacje o skonfiskowaniu ogromnej ilości narkotyków, które zostały ukryte w transporcie z bananami.

W miniony piątek służby celne zabezpieczyły blisko tonę zakazanych substancji. Znajdowały się ona w kontenerze na statku towarowym w porcie Southampton. Funkcjonariusze przyjrzeli się bliżej podejrzanej dostawie, kiedy w trakcie rutynowych kontroli ich urządzenia wykryły nieprawidłowości.

Kiedy zajrzeli do kontenera, poza dostawą bananów znaleźli tam również 946 kilogramów kokainy. Wartość zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na 76 milionów funtów. Narkotyki miały trafić do portu w Antwerpii, który jest bardzo częstym celem takich dostaw. Stamtąd substancje są przemycane do krajów w całej Europie.

Fot. zabezpieczone narkotyki

'Wysyłamy mocną wiadomość do przestępców w Wielkiej Brytanii i poza granicami kraju, którzy próbują przemycać narkotyki, wykorzystując nasze państwo. Wasze wysiłki nic nie dadzą. Wykorzystamy wszystkie możliwe sposoby na to, żeby zatrzymać fale narkotyków trafiające do Wielkiej Brytanii” – powiedziała Patel.

Tim Kingsberry regionalny dyrektor służb granicznych dodał – „To akcja doprowadziła do skonfiskowania ogromnej ilości niebezpiecznego narkotyku, który nie trafi na ulice. Nie tylko zredukuje to szkody w naszym społeczeństwie, ale także nie przyniesie sporych zysków przemytnikom”.

Źródło: news.sky.com

Zostaw odpowiedź