Bad Blood na Netflix

fot. Bad blood
0 4 658

Na platformie streamingowej pojawiła się kolejna produkcja o mafii. Mimo, że jego premiera miała miejsce w zeszłym roku, to serial dopiero kilka dni temu został udostępniony na Netflixie.

Pierwszy odcinek Bad Blood miał premierę 21 września 2017 roku. Serial jest oparty na faktach, a jego fabuła ukazuje historię życia i śmierci bossa sycylijskiej mafii w Kanadzie. Pierwszy sezon powstał na podstawie książki Business or Blood: Mafia Boss Vito Rizzuto’s Last War.

Vito Rizutto (Anthony M. LaPaglia) stał na czele rodziny Rizutto w Montrealu. Urodził się na Sycylii, z której wyemigrował wraz z rodziną do Kanady. Mafiozo nadzorował kryminalne imperium, które zajmowało się przemycaniem i rozprowadzaniem heroiny, kokainy, haszu. Mafia także prała pieniądze, udzielała pożyczek, czerpała korzyści z nielegalnego handlu oraz oszust podatkowych.

Rizutto wielokrotnie stawał przed sądem i odsiedział kila wyroków. Oskarżony był też m.in o słynne morderstwo trzech capo, które zyskało popularność za sprawą filmu „Donnie Brasco”

Produkcja ma ocenę 7,30 na amerykańskiej stronie imdb.com. Od 8 grudnia Bad Bloom można oglądać na Netflix.

Zostaw odpowiedź