„Azjatycki El Chapo” schwytany! Jest jednym z największych przemytników na świecie

Fot. paszport Tse Chi Lop, materiały prasowe
1 10 342

Holenderska policja przekazała informację o zatrzymaniu jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców na świecie.

Tse Chi Lop to międzynarodowy baron narkotykowy. Jest obywatelem Kanady urodzonym w Chinach. Mężczyzna stoi na czele grupy przestępczej, która zajmuje się handlem narkotykami na ogromną skalę i kontroluje rynek azjatycki, jednak dostarcza zakazane substancje na teren kilku kontynentów.

Gang narkotykowy nazywany „The Company” lub „Sam Gor” składa się z byłych członków triad. Szacuje się, że w 2018 roku grupa na przemycie samej metamfetaminy, nie biorąc pod uwagę innych narkotyków, zarobiła nawet 17,7 mld.

Wielu funkcjonariuszy uważa, że Tse Chi Lop to przemytnik działający na podobną, a nawet większą skalę niż Pablo Escobar, czy El Chapo, jednak nie jest on tak znany, gdyż niewiele o nim wiadomo. Śledczy twierdzą, że gang odpowiada za nawet 70% narkotyków, które znajdują się w całej Australii. To właśnie tamtejszy rząd będzie starał się o ekstradycję i próbę skazania narkobarona.

Przez ostatnią dekadę służby m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, oraz Chin współpracowały w ramach operacji o kryptonimie Kungur. Jej celem było namierzenie oraz kontrolowanie ruchów poszukiwanego bossa. Jak ustalono, w ostatnich latach podróżował regularnie między Makau, Hongkongiem i Tajwanem.

Ostatecznie Tse Chi Lop został zatrzymany w trakcie podróży do Europy. Holenderskie służby schwytały go, kiedy pojawił się na lotnisku Schiphol w Amsterdamie.

Był na liście najbardziej poszukiwanych i został zatrzymany na podstawie informacji, które otrzymaliśmy – powiedział rzecznik holenderskiej policji podczas aresztowania.

Źródło: Polsat News

 

 

1 komentarz
  1. Oliwier mówi

    Co z tego że go aresztowali jak i tak kego kartel wybierze nowego bossa i będą dalej przemycać narkotyki ten proceder nigdy się nie skończy.

Zostaw odpowiedź