Aresztowani twórcy antymafijnej fundacji. Mieli współpracować z kamorrą

fot. Antonio Diana, jeden z aresztowanych biznesmenów, materiały prasowe
0 1 880

W wyniku śledztwa prowadzonego przeciwko neapolitańskiej mafii, włoska policja aresztowała trzech biznesmenów. Są oni twórcami antymafijnej fundacji.

15 stycznia,w mieście Caserta, policja zatrzymała mężczyzn, których podejrzewa się o współpracę i pomoc neapolitańskiej mafii.

Podejrzani to Antonio i Nicola Diana, synowie Mario Dianty, zamordowanego przez mafię 30 lat temu, oraz ich wuj Armando. Poza aresztowaniami dokonano także przejęcia firm podejrzanych.

Policja z Caserty działająca pod nadzorem antymafijnej komisji, prowadzi śledztwo w sprawie rodziny Diana i jej powiązaniami z odłamem Zagaria z klanu Casalesi.

Michele Zagaria to boss klanu Casalesi, który był nieuchwytny dla władz Włoch przez 16 lat. Przez ten czas od 1995 do 2011 znajdował się na liście najbardziej poszukiwanych w całym kraju. Mafiozo został aresztowany, w specjalnie przygotowanym bunkrze i skazany na dożywocie.

fot. Michele Zagaria, materiały prasowe

Współpraca z organizacją przestępczą miała pozwolić przedsiębiorcom na korzystanie z ich ochrony. Umożliwiła by ona prowadzenie operacji w spokoju i osiągnięcie uprzywilejowanej pozycji biznesowej na terenie obejmującym działania klanu.

W zamian mafia miała pozyskać od rodziny Diana takie korzyści jak wymiana czeków, czy systematyczne dostarczanie określonej kwoty.

źródło: ansa.it, casertace.net

Zostaw odpowiedź