9 oszustów wyłudziło 1,3 mln zł

fot. pixabay
0 667

W dniu wczorajszym (1 sierpnia 2018 roku) Prokuratura Okręgowa w Olsztynie skierowała do Sądu Rejonowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciwko 9 osobom podejrzanym między innymi o wyłudzenie w okresie od połowy marca 2017 roku do końca czerwca 2017 roku samochodów dostawczych oraz elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 1,3 miliona złotych.

 

Sprawcy działali głównie na terenie województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego. Wprowadzali w błąd osoby pokrzywdzone co do zamiaru zwrotu wypożyczonego sprzętu. Podjęte w śledztwie czynności pozwoliły na odzyskanie części wyłudzonych rzeczy.

Przeprowadzone czynności śledztwa i zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawienie 55- letniemu Romanowi K. dziewiętnastu zarzutów oszustw dokonanych wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, a 37-letniemu Krzysztofowi O. – dwudziestu zarzutów, przy czym oprócz oszustw, również dokonania włamania do mieszkania.

Pozostałym podejrzanym przedstawiono zarzuty oszustwa i paserstwa.

W toku śledztwa, w stosunku do pięciu podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Tylko jeden ze sprawców nie był dotychczas karany, natomiast trzy osoby, w tym Roman K. i Krzysztof O. zarzucanych im czynów dopuścili się w warunkach recydywy, gdyż wcześniej odbywali kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu, w tym oszustwa.

Część z przesłuchanych w toku postępowania przygotowawczego podejrzanych przyznała się całkowicie lub częściowo do dokonania zarzucanych im przestępstw.

Oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Zostaw odpowiedź