840 drzewek marihuany zabezpieczonych przez policję [VIDEO]

0 1 239

Częstochowscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Dzielnicowi z Koniecpola odkryli uprawę w kompleksie leśnym na terenie gminy. Łącznie zabezpieczyli 840 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, z których część była już poddana wstępnemu suszeniu. Szacunkowa wartość otrzymanej z uprawy marihuany, to blisko 550 tys. zł.

 

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Koniecpolu ustalili niedawno, że na terenie kompleksu leśnego może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Ich informacje potwierdziły się.

Śledczy zabezpieczyli blisko 830 krzaków oraz kilkanaście ściętych krzewów, poddanych wstępnemu suszeniu w ustawionym w pobliżu namiocie ogrodowym.

Łącznie w kompleksie leśnym na terenie gminy Koniecpol policjanci zabezpieczyli 840 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, z których można byłoby wyprodukować ponad 18 kg marihuany, wartej na czarnym rynku blisko 550 tys. zł. Najwyższe z krzewów miały około 1,5 m.

Śledczy ustalają teraz, do kogo należała nielegalna uprawa. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Zostaw odpowiedź