58-latek wyłudził 300 tys zł na szkodę osób fizycznych

1 857

Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu nadzoruje śledztwo przeciwko 58-letniemu Mariuszowi M. Podejrzany jest on o wyłudzenie szeregu kredytów oraz pożyczek na szkodę osób fizycznych. Łączna kwota uzyskanych w ten sposób przez podejrzanego środków finansowych wynosi 301 tysięcy złotych.Jeden z pokrzywdzonych popełnił samobójstwo.

 

Śledztwo w tej sprawie zostało zainicjowane samobójstwem jednego z pokrzywdzonych. Doszło do niego w styczniu 2017 roku. W toku podjętych wówczas czynności zabezpieczono list pożegnalny oraz dyktafon. Z treści pozostawionego listu oraz ujawnionego nagrania wynikało, że zmarły zaciągał pożyczki za namową i na rzecz podejrzanego Mariusza M., który zapewniał go, że będzie je spłacał, czego faktycznie jednak nie czynił.

Ze zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego wynika, że podejrzany nawiązywał znajomości z potencjalnymi kredytobiorcami w jednym z tarnobrzeskich lokali. Prosił ich o zaciąganie pożyczek oraz kredytów oraz obiecywał, że będzie regularnie je spłacał. W ten sposób pożyczki oraz kredyty, z których środki finansowe w rzeczywistości przeznaczone były dla podejrzanego, zaciągnęło łącznie 4 osoby na łączną kwotę 301 tysięcy złotych.

W oparciu o ustalenia poczynione w toku śledztwa podejrzany Mariusz M. 25 lipca 2018 roku został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

Prokurator ogłosił mu zarzut związany z dokonanymi wyłudzeniami.Podejrzany został tymczasowo aresztowany

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Mariusz M. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył wyjaśnienia, które są sprzeczne ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Z uwagi na to, że doszło do wyłudzenia mienia znacznej wartości, podejrzanemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 komentarz
  1. matematyk mówi

    56 i 58 czyli srednio liczac był to 57 latek

Zostaw odpowiedź