3,5 kg heroiny w bagażu na lotnisku Chopina. Zatrzymano 23-latka

0 1 153

fot.KAS

Funkcjonariusze KAS skierowali do kontroli celnej 23-letniego obywatela Łotwy. Ich podejrzenia  wzbudził między innymi krótki czas pobytu podróżnego za granicą. Walizka, z którą podróżował została prześwietlona. Obraz RTG zawartości bagażu był niejednoznaczny, co skłoniło funkcjonariuszy do szczegółowego przeszukania walizki.

 

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nienaturalne wzmocnienia w bocznych ścianach oraz w dnie plecaka, który znajdował się w środku walizki. Ujawnili, że ukryto w nich znaczną ilość beżowego proszku.

Przeprowadzone narkotesty jednoznacznie potwierdziły przypuszczenia, że jest to substancja narkotyczna. Wyniki badań przeprowadzonych w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym potwierdziły, że ujawniona substancja to wysokiej czystości heroina.

Łączna waga wykrytych narkotyków to 3,5 kg o szacunkowej wartości ponad 700 tys. złotych. Z takiej ilości heroiny, można byłoby wyprodukować nawet 25 tysięcy „działek” o wartości znacznie wyższej niż szacunkowa wartość hurtowa.

Podróżny zeznał, że nie wiedział, co znajduje się w środku bagażu.

 fot.KAS

Wobec 23-latka został zastosowany areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.  Za przemyt narkotyków grozi mu kara nawet do piętnastu lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota

źródło: KAS

Zostaw odpowiedź