3 kobiety aresztowane ws. wytransferowania kilku milionów zł z kont oszczędnościowych klientów

fot. policja
0 1 978

Na kilka milionów złotych pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych oszukały klientów. Kobiety usłyszały prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane. Grozi im kara od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa przywłaszczenia przez trzy pracownice jednej z opoczyńskich instytucji finansowych kilku milionów złotych, na światło dzienne wyszła po wewnętrznej kontroli, jaką instytucja finansowa przeprowadziła w swojej opoczyńskiej placówce.

Po wykryciu nieprawidłowości o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostały powiadomione organy ścigania. Wówczas do pracy wkroczyli opoczyńscy policjanci. Mundurowi pod nadzorem prokuratora, wspólnie z przedstawicielami instytucji skrupulatnie zbierali  i analizowali dowody.

Okazało się, że trzy kobiety w wieku 35, 37 i 48 lat  przez około trzy lata, dokonywały szeregu nieuprawnionych transakcji finansowych, przywłaszczając sobie pieniądze z kont i lokat oszczędnościowych klientów instytucji. Suma przywłaszczonych pieniędzy sięga kilku milionów złotych.

Zebrane w sprawie dowody ma chwilę obecną pozwoliły na zatrzymanie 17 lutego br., trzech  pracownic instytucji bankowej, które usłyszały już  prokuratorskie zarzuty.

Decyzją opoczyńskiego sądu każda z zatrzymanych kobiet trafiła na trzy miesiące do aresztu. Obecnie trwa ustalanie składników majątków zatrzymanych kobiet. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź