200 funkcjonariuszy w akcji przeciwko grupie „Ziela”

fot. cbśp podczas akcji, policja.pl
0 2 257

Policjanci CBŚP wspólnie z poznańską Prokuraturą Krajową rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe.

Śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej prowadzone jest od wielu miesięcy przez policjantów z Wydziału w Zielonej Górze Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP wspólnie z prokuratorami Wielkopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu.

Śledczy ustalili, że grupa działała w latach 2015 – 2016 na terenie woj. lubuskiego. Ustalenia śledczych wskazują, że członkowie grupy mogli sprzedawać różne narkotyki tj.: kokainę, marihuanę i amfetaminę. Z wstępnych ustaleń wynika, że członkowie gangu nabywali także poza granicami kraju wyroby akcyzowe oraz mogli zajmować się handlem alkoholem.

Według śledczych w tym okresie przestępcy mogli wprowadzić na rynek wyroby akcyzowe w postaci alkoholu, papierosów i tytoniu, co mogło spowodować straty dla Skarby Państwa na kwotę około 42 milionów złotych.

Blisko 200 policjantów z CBŚP, antyterrorystów z Gorzowie Wlkp. i funkcjonariuszy z  Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Zielonej Górze i Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze wzięło udział w akcji przeprowadzonej w ostatnich dniach na ternie woj. lubuskiego.

Wówczas to zatrzymano 13 osób. W trakcie działań zabezpieczono m.in. różnego rodzaju anaboliki, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. Odzyskano także samochód osobowy wart około 65 tys. zł, utracony na terenie Niemiec. Na poczet przyszłych kar oraz grzywien zabezpieczono ponad 300 tys. zł w gotówce.

W Wielkopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu jeden z zatrzymanych o pseudonimie „Zielu” usłyszał zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz zarzuty dotyczące przestępstw narkotykowych.

Pozostałym zatrzymanym prokuratorzy ogłosili zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znaczną ilością środków odurzających oraz popełnienia przestępstw skarbowych.

źródło: policja.pl

Zostaw odpowiedź