2 miliony papierosów ukryte w torfie

fot. KAS
0 1 390

Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, 29-letni kierowca ukraińskiej ciężarówki przewoził przez polsko-ukraińską granicę nawozy. Towar zgłoszony do procedury tranzytu miał trafić do odbiorcy w jednym z krajów UE.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej postanowili prześwietlić ciężarówkę urządzeniem RTG. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w ciężarówce znajdują się papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy.

Papierosy były ukryte w foliowych workach przysypanych torfem, które umieszczono w plastikowych pojemnikach. Te z kolei zostały umieszczone na paletach.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili łącznie 1 999 800 szt. papierosów ( 99 990 paczek), których rynkowa wartość szacowana jest na 1,4 mln złotych.

fot. KAS

Trwają ustalenia skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu. Papierosy i pojazd, którym były przewożone zostały zatrzymane.

Za przemyt takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

źródło: KAS

Zostaw odpowiedź