14-osobowy gang ukradł TIR-y o wartości 9 mln zł

fot.Pixabay
0 2 966

Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi skierował do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 14 osobom, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, a także udziału, jak również kierowania zorganizowaną grupą przestępczą.

Oskarżeni to mieszkańcy województwa łódzkiego, z których najstarszy ma 69, a najmłodszy 44 lata. Jak ustalono na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego grupa funkcjonowała głównie na terenie województwa łódzkiego i śląskiego, w przedziale od stycznia 2004 roku do maja 2012 roku.

Zajmowała się popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu, w szczególności polegających na dokonywaniu kradzieży z włamaniem ciągników siodłowych z naczepami i samochodów ciężarowych z ładunkiem.

Sprawcy dokonywali kradzieży zwykle w weekendy, w godzinach nocnych, korzystając z czasu, gdy kierowcy na dłużej pozostawiali swe pojazdy bez nadzoru. Po usunięciu zabezpieczeń, w tym lokalizatorów GPS, pojazdy trafiały do współpracujących z grupą paserów.

Z ustaleń przeprowadzonego w niniejszej sprawie śledztwa wynika, że oskarżeni dopuścili się co najmniej 77 przestępstw, a łączna wartość skradzionego przez nich mienia wynosi ponad 9 milionów złotych.

Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku pozostaje postępowanie co do kolejnych sprawców, którzy po 2012 roku dopuścili się czynów przestępczych na terenie Polski i Niemiec.

źródło: PAP

Zostaw odpowiedź