Żołnierz handlował narkotykami w wojsku. Zabezpieczono 8 kg nielegalnych substancji

Fot. zdjęcie podglądowe
0 2 299

21 lutego 2021 roku Żandarmeria Wojskowa, w oparciu o ustalenia własne, przeprowadziła na terenie województw dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego zintegrowane działania przeciwko 5 żołnierzom oraz 4 osobom cywilnym, działającym w grupie przestępczej zajmującej się rozprowadzaniem znacznych ilości narkotyków, zarówno w środowisku wojskowym jak i cywilnym, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Z ustaleń śledztwa wynika, że handel narkotykami trwał od grudnia 2020 r. do lutego 2021 r. na terenie Skokowej i jej okolic. W przestępczy proceder był zaangażowany żołnierz w stopniu starszego szeregowego oraz trzy osoby cywilne.

W wyniku podjętych działań zatrzymano 1 żołnierza oraz 3 osoby cywilne. W trakcie czynności procesowych zabezpieczono blisko 8 kg narkotyków. Jak informuje prokuratura, wśród zabezpieczonych substancji znalazła się marihuana, kokaina, metamfetamina oraz MDMA. Łączna wartość zabezpieczonych narkotyków została oszacowana na kwotę powyżej 130 000 złotych.

Ponadto na poczet przyszłych kar zabezpieczono 24 500 zł. Czynności w przedmiotowej sprawie żołnierze Żandarmerii Wojskowej prowadzili pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Wydział ds. Wojskowych.

Zatrzymanym ogłoszono zarzuty wprowadzania do obrotu oraz udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, tj. popełnienia przestępstw określonych w art. 56 ust. 3 i art. 59 ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

24 lutego br. Wojskowy Sąd Garnizonowy w Poznaniu zastosował wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Źródło wojsko-polskie.pl
Zostaw odpowiedź