Zlikwidowano laboratorium amfetaminy [VIDEO]
Policjanci z CBŚP w Olsztynie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, zlikwidowali laboratorium produkujące amfetaminę. W budynku znajdowało się 8 linii produkujących narkotyk.
Sukces policji jest wynikiem wielomiesięcznego śledztwa. Początkowo w Warszawie zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie sprzedaży 1,5 kg amfetaminy. Podczas przeszukań ich miejsc zamieszkania zabezpieczono m.in. telefony komórkowe, elektroniczne urządzenia zagłuszające, fałszywe dokumenty tożsamości, pieniądze w łącznej kwocie blisko 80 tysięcy złotych, kokainę oraz płynną amfetaminę.
Śledztwo wskazywało na to że narkotyk produkowany jest na terenie Polski. Ślady doprowadziły policjantów do miejscowości w pobliżu Radomia, gdzie pomieszczeniu gospodarczym funkcjonowało laboratorium amfetaminy wraz z kompletem 8 linii umożliwiających produkcję tego narkotyku. Tam też policjanci zabezpieczyli blisko 200 litrów różnego rodzaju substancji chemicznych, które obecnie poddawane są badaniom w laboratoriach kryminalistycznych.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowej w postaci amfetaminy, a następnie postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Pragi Północ zostali oni aresztowani na 3 miesiące.
Śledztwo prowadzą policjanci z Zarządu w Olsztynie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie. Policjantów CBŚP w trakcie czynności wspierali funkcjonariusze z BOA KGP oraz z Laboratorium Kryminalistycznego KSP i KWP w Radomiu.
Źródło: cbśp.policja.pl